اماو اگرهای برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان در زمان و محل جدید

به گزارش وبلاگ لاگوست، قرار بود بازی های آسیایی ناشنوایان 10 تا 21 آبان ماه سال گذشته برگزار شود اما در فاصله یک ماه مانده به این تاریخ مقرر، درگیری ها و بحران های سیاسی برگزاری بازی ها در هنگ کنگ را لغو و به تاخیر انداخت.

اماو اگرهای برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان در زمان و محل جدید

بعد از آن کنفدراسیون آسیایی ورزش های ناشنوایان که محمد پورگر ریاست آن را بر عهده دارد برای انتخاب میزبان جدید بازی ها با کشورهای عربی مانند بحرین، اردن و امارات وارد رایزنی شد. نتیجه هم تعیین بحرین به عنوان محل جدید بازی ها بود.

کنفدراسیون ورزش های ناشنوایان آسیا اواخر اسفندماه سال گذشته ضمن معرفی میزبان جدید المپیک آسیایی، بیان نمود که آبان ماه زمان تعیین شده برای برگزاری بازی ها در بحرین است با این حال همچنان برگزاری نهمین دوره بازی های آسیایی ناشنوایان در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

مهران تیشه گران رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان ایران در گفتگو با وبلاگ لاگوست در مورد دلیل این موضوع شرح داد و گفت: برخی کشورهای عضو کنفدراسیون ورزش های آسیایی ناشنوایان نسبت به نادیده گرفته شدن بحران کرونا در تصمیم گیری این کنفدراسیون معترض هستند و حتی اعلام کرده اند که در بازی ها شرکت نمی کنند. همین مسئله باعث شده تا مسئولان آسیایی ورزش های ناشنوایان طرح پیشنهاد از کشورهای عضو را خواستار شوند تا بر اساس آن به جمع بندی برسد.

وی شرح داد: کنفدراسیون آسیا فعلا تصمیم جدیدی در مورد بازی های آسیایی نگرفته است اما برگزاری این بازی ها در آبان ماه و در کشور بحرین هم قطعی نیست.

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان در مورد پیشنهاد ایران در این زمینه گفت: پیشنهاد ما هم این است که به خاطر موضوعات مرتبط با کرونا، بازی ها عقب بیفتد. البته باید این مسئله را در نظر داشت که المپیک جهانی ورزش های ناشنوایان سال 2021 در برزیل برگزار می شود. بنابراین عملا موکول کردن المپیک آسیایی به این سال میلادی غیر ممکن است مگر اینکه سال 2022 برای آن در نظر گرفته شود.

تیشه گران شرح داد: در هر صورت برای شرکت در بازی های آسیایی ناشنوایان تابع تصمیم کنفدراسیون آسیا هستیم اما آنچه مسلم است فعلا هیچ اردو و برنامه تمرینی نداریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اماو اگرهای برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان در زمان و محل جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اماو اگرهای برگزاری بازی های آسیایی ناشنوایان در زمان و محل جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید